מכס יבוא מסין - BASINI

מכס יבוא מסין

הקשרים המסחריים והכלכליים השונים של מדינת ישראל מתפתחים ומתרבים בהתמדה לאורך השנים כאשר לאחרונה החלו להתחזק במיוחד קשרי המסחר עם סין בדגש על יבוא מסין ויצוא אליה.

מכס יבוא מסין

מכס יבוא מסין – איך זה עובד?

היבוא מסין כולל מוצרים שונים מתחומי תעשייה מגוונים כאשר בין היתר מדובר על ריהוט, צעצועים, כלי בית, מוצרי חשמל, מחשבים, מוצרי טיפוח, מכוניות ועוד. 
המשק הסיני הצומח מייצר שפע של מוצרים במחירים זולים יחסית, ולכן הוא נחשב כאטרקטיבי מאוד ליבואנים ישראליים וליבואנים אחרים בעולם. ככלל על מוצרים מיובאים לישראל מוטל מכס, וחלק
מהם נדרש לקבל אישורי תקינה מטעם מכוני תקנים ומשרדי ממשלה שונים כמו בריאות, תקשורת וכו' – כאלו הם צמיגים, מוצרי חשמל, כלי תחבורה, תרופות, מערכות תקשורת ועוד.
יבואן ישראלי אשר מייבא מוצרים נדרש לרוב בשירותיו של גורם מקצועי אשר ייצג אותו מול רשויות המכס ויטפל בצדדי המיסוי ובאלמנטים אחרים הקשורים ביבוא.

עמיל מכס

עמיל מכס הוא אדם אשר תפקידו לייצג את היבואן והוא זה אשר עוסק בפרוצדורה הנוגעת לסוגיות השונות בנושא מכס יבוא כנדרש על פי החוק.
תפקידו של עמיל המכס הוא לשחרר את הסחורה המגיעה לנמלי הים או התעופה והוא מבצע שתי פעולות עיקריות: הראשונה והחשובה בהן היא קביעת סיווג המוצר ושחרורו מהמכס.
לכל מוצר ישנו קוד מכס מוגדר – המס המקובל של המכס הינו 12% אבל יש מוצרים בהם נגבה מס מופחת. עמיל מכס מקצועי יודע לבחון בצורה מעמיקה את המוצר המיובא ולסווגו כמוצר שנדרש עבורו מס מופחת. בכך הוא יכול להפחית את תשלומי המס ולהפוך את המוצר לאטרקטיבי יותר. עמיל המכס מבצע גם את כל הצדדים הטכניים לשחרור הסחורה ובהם הכנת מסמכים והגשתם וביצוע תשלום המיסי מכס ומע"מ.
הפעולה העיקרית השנייה אותה מבצע עמיל המכס היא טיפול בתקינה – במידה ויש צורך להגיש מסמכי תקינה שניתנים על ידי משרדי הממשלה השונים עמיל המכס הוא זה שמגיש אותם לפני שחרור הסחורה מהמחסנים בנמל. טיפול בהשגת מסמכי תקינה יכולים להתבצע על ידי עמיל המכס או היבואן. היות והיבואן הוא האחראי על הבאת המוצרים מסין הוא חייב לוודא קודם הבאתם שהסבירות שהם יעמדו בתקן הישראלי הינה גבוהה.

כדאי לדעת...

כמויות המוצרים המיובאים מסין גבוהה מאוד לאורך כל השנה ואף מתגברת בתקופות שונות ולקראת החגים. היבואן במרבית המקרים רוצה לסיים את ההליכים הבירוקרטים במהירות גדולה, וכן לשלם את המס המתאים בעדיפות כמובן לזה המופחת. עמיל מכס מקצועי המכיר את כל תהליכי שחרור הסחורות ואת מערכת המכס יכול לסייע מאוד בכך. עמיל מכס פועל מול חברת שילוח באופן קבוע ויכול להמליץ עליה ליבואן. עובדה זאת מסייעת מאוד בכל התהליך. יחד עם זאת, ליבואן ניתנת תמיד האפשרות לבחור את חברת השילוח בהתאם לשיקולי עלויות ולשיקולים אחרים הנוחים לו. בחירת עמיל מכס מקצועי ומוצלח תביא לשיתוף פעולה פורה וארוך טווח והדבר חיוני לשני הצדדים.

נשמח לעזור בכל שאלה